Tonik z płatków owsianych

Tonik z płatków owsianych

Rozpocznij dzień od owsianki! I nie chodzi tu o pożywne śniadanie, ale tonik lub owsianą maseczkę.
Płatki owsiane od dawna stosowane są w kosmetyce. Owies działa zmiękczająco, łagodząco, przeciwzapalnie oraz nawilżająco. Kosmetyki z wyciągiem z owsa, dzięki wysokiej zawartości związków polifenolowych, które działają przeciwutleniające, są idealne dla skóry dojrzałej, ale także tej bardzo wrażliwej (m.in. w przypadku leczenia atopowego zapalenia skóry, trądziku, łuszczycy czy oparzeń).

W domowych warunkach możemy bardzo szybko wykonać tonik owsiany, do wykonania którego potrzebujemy tylko płatki owsiane (np. górskie) oraz przegotowaną wodę. Pół szklanki płatków należy zalać połową szklanki wody i pozostawić ja na 24 godziny. Od czasu do czasu mieszamy. Po 24 godzinach odsączamy płatki i tak powstałą zawiesiną przemywamy twarz. Toni trzymamy w lodówce maksymalnie do 4 dni.

Oprócz owsianego toniku zbawienne działanie na skórę naszej twarzy będzie miała także domowa, owsiana maseczka. Jak ją wykonać? To proste – kilka łyżek płatków owsianych zalej ciepłą wodą, odczekaj chwilę, a następnie całość nałóż na twarz. Po ok. 10-15 minutach zmyj maseczkę letnią wodą.