Polecana literatura – Dobre bakterie (R. Chutkan)

Polecana literatura – Dobre bakterie (R. Chutkan)

Książka „Dobre bakterie”, autorstwa doktor Robynne Chutkan, to poradnik, który z pewnością powinien znaleźć się w biblioteczce każdej osoby, która przestrzega zasady zdrowego trybu życia.

Poradnik napisany został zgodnie z promowanym hasłem „Żyj brudniej, jedz czyściej” – gdzie dr Chutkan zachęca do bardziej racjonalnego podejścia do zdrowia, stosowanej diety, czy nawet używanych środków czystości (dr Chutkan zaleca pozbycie się m.in. żeli antybakteryjnych). Musimy pamiętać, że tzw. dobre bakterie (w naszym organizmie jest ich około 2,5 kg) są bardzo ważnym elementem naszego organizmu – bakteryjna flora jelitowa odpowiada za ochronę przed chorobami.

Książka podzielona została na cztery części. Pierwszy rozdział poświęcony jest bakteriom jelitowym, które żyją w naszym organizmie od momentu naszych narodzin – znajdziemy tam info. o ich środowisku oraz funkcjach. Druga część dotyczy antybiotykoterapii i jak zgubny ma ona wpływ na nasze zdrowie. Ponadto autorka umieściła w książce sporo ciekawych porad, zaleceń i ponad 100 zdrowych przepisów kulinarnych – dr Chutkan propaguje dietę Veleo.

Dr Robynne Chutkan jest znanym specjalistą w dziedzinie gastroenterologii, prowadzi w Stanach m.in. ośrodek gastroenterologiczny The Digestive Center for Women. Jest autorką takich poradników, jak „Ulga dla brzucha” (2017), „Zdrowa lekkość brzucha” (2016).